Inspiracje

Szukasz ciekawego i nietuzinkowego pomysłu na ogrodzenie?
Przygotowaliśmy kilka propozycji, które obecnie cieszą się największym zainteresowaniem naszych Klientów.

LEKKOŚĆ SIATKI
Producent: Betafence
Materiał: siatka ogrodzeniowa
Metoda: ogrodzenie systemowe
Idealna dla: dom o nowoczesnej architekturze
Czas wykonania: bardzo krótki
Cena: niska


lekkosc-siatki.png
Idealne ogrodzenie dla tych, którzy poszukują prostych i funkcjonalnych rozwiązań, cechujących się jednocześnie wysoką estetyką i jakością. Siatka współgra doskonale z domem o architekturze nowoczesnej lub modernistycznej, nie zakłóca krajobrazu, tworzy przestrzeń swobodną i otwartą. Do tego nie wymaga żadnej konserwacji oraz będzie Ci służyć przez długie lata. Rozwiązanie systemowe składa się z metalowych słupków z siatką oraz podmurówki betonowej. Łatwo dobierzesz do kompletu automatyczną bramę przesuwną. Odpowiednio zaaranżowana zieleń ogrodowa, przesłoni wnętrze Twojej posesji.


SIŁA KAMIENIA
Producent: Semmerlock
Materiał: murki z imitacji kamienia / przęsła metalowe lub drewniane
Idealna dla: dom o architekturze klasycznej
Czas wykonania: średni
Cena: średnia

INSPIRACJE

Chcesz podkreślić indywidualny charakter swojego domu, jego architekturę, a ogrodzenie ma stanowić silny akcent otoczenia? Wybierz system ogrodzeniowy Sonnblick bazujący na łupkach imitujących bloki skalne. Dostępny w trzech wariantach kolorystycznych (żółty pastelowy, szary granit i grafit), uzupełniony o przęsła metalowe lub sztachety drewniane, będzie stanowić wspaniałą ozdobę posesji oraz domu. Materiał odporny na warunki atmosferyczne w tym mróz. Mocny charakter ogrodzenia podkreśla prestiż domu i wyróżnia go w oryginalny sposób. Rozwiązanie idealne dla wielbicieli naturalnych rozwiązań o stylistycznej fantazji.

UROK KLINKIERU
Producent: CRH
Materiał: klinkier
Metoda: murowanie
Idealna dla: dom o architekturze tradycyjnej (np. z dachówką)
Czas wykonania: dłuższy
Cena: średnia
 
klinkier.png
Klinkier – otrzymywane w procesie wypalania gliny w temperaturze ok. 1300˚C tworzywo ceramiczne – jest bezsprzecznie jednym z najpiękniejszych materiałów budowlanych. Szlachetny kolor nasuwa na myśl najlepsze tradycje budownictwa. Z roku na rok moda na klinkier zyskuje coraz to nowsze oblicza. Ten styl harmonizować będzie z domami, w których współczesność nosi szlif dawnych lat, budynkami o pokryciu dachówkowym lub o ścianach wzboga-conych cegłą ozdobną. Klinkier sprawdzi się tam, gdzie właściciel chce zadbać o każdy detal, a oryginalny styl eksponować również na zewnątrz domu. Poznaj nieograniczone możliwości aranżacji!


INNOWACYJNY GABION
Producent: różni dostawcy
Materiał: kamień (granit, łupki granitowe, gnejs, otoczaki)
Metoda: moduły wypełnione kamieniem
Idealna dla: domy o różnej architekturze
Czas wykonania: stosukowo krótki
Cena: wyższa
 
gabion.png
 
Do niedawna ta metoda używana była jedynie do wzmacniania skarp lub nasypów ziemnych lub w przypadku ogrodzeń na trudnym terenie. Dziś gabiony zyskują popularność dzięki swojej oryginalności, wysokiej wytrzymałości i walorom estetycznym. Ogrodzenia gabionowe zapewniają 100% prywatność mieszkańców posesji, można je  świetnie zestawiać z innymi typami ogrodzeń a także urozmaicać poprzez dobór kamienia. Razem z zielenią mogą tworzyć szerszą strukturę architektoniczną. Nasze gabiony cechują się wysoką jakością (odporność siatki na odształcenia - montaż zapobiegający powstawaniu ognisk korozji). Budowa ogrodzenia rozpoczyna się od przygotowania słupów stabilizujących oraz płaskiego podłoża, na którym montuje się koszyki, które następnie wypełniane są kamieniem. Ogrodzenia gabionowe budują naturalną przestrzeń, mogą pełnić jednocześnie funkcję stabilizującą podłoże, do tego stanowią trwałą ochronę dla domu.