Gabiony - kosze i materace gabionowe - Mysłowice, śląskie

Do niedawna kosze gabionowe używane były jedynie do wzmacniania skarp lub nasypów ziemnych lub w przypadku ogrodzeń na trudnym terenie. Dziś gabiony zyskują popularność dzięki swojej oryginalności, wysokiej wytrzymałości i walorom estetycznym. Ogrodzenia gabionowe zapewniają 100% prywatność mieszkańców posesji, można je  świetnie zestawiać z innymi typami ogrodzeń a także urozmaicać poprzez dobór kamienia. Razem z zielenią mogą tworzyć szerszą strukturę architektoniczną. Nasze gabiony cechują się wysoką jakością (odporność siatki na odształcenia - montaż zapobiegający powstawaniu ognisk korozji). Budowa ogrodzenia rozpoczyna się od przygotowania słupów stabilizujących oraz płaskiego podłoża, na którym montuje się koszyki, które następnie wypełniane są kamieniem. Ogrodzenia gabionowe budują naturalną przestrzeń, mogą pełnić jednocześnie funkcję stabilizującą podłoże, do tego stanowią trwałą ochronę dla domu.

gabion.png
Konstrukcja modułowa ścian gabionowych pozwala na zmianę przekroju konstrukcji i dostosowania jej do zwiększającej się wysokości. Właściwa dla pojedynczych koszy wytrzymałość zapewnia stabilność konstrukcyjną i wymiarową, dając jednocześnie, jeśli zachodzi taka potrzeba, pewien poziom elastyczności w ramach ruchów podłoża i jego osiadania.

Takie konstrukcje są zwykle nachylone pod kątem 6 stopni i mogą być budowane w układach schodkowych w zależności od indywidualnych wymogów.

W zależności od rodzaju wypełnienia, zastosowania i potrzeby estetyki konstrukcji siatki gabionowe dostępne są w różnych średnicach drutu. Istnieje możliwość obsiewania konstrukcji ścian gabionowych rośliną pnącą u spodu lub na stopniach ściany.
  gabion1.jpg gabion2.jpg gabion3.jpg
TABELA: Wymiary standardowych koszy gabionowych.
Zestawienie odnosi się do standardowych rozmiarów; wymiary niestandardowe dostępne są jako wielokrotność rozmiaru oczka.
gabiony-tabela.jpg

MATERACE GABIONOWE
Materace gabionowe są wykonane ze zgrzewanych siatek z drutu stalowego. W materacach do łączenia poszczególnych paneli używa się klipsów ze stali nierdzewnej. Połączenie występuje co trzecie oczko i jest wykonane fabrycznie, a pokrywa dla celów transportowych oraz łatwego montażu dostarczana jest osobno.

Materace mają kształt płaskich prostopadłościanów, o wysokości do 300mm i są dostarczane z siatek o różnych wielkościach oczek. Wewnątrz podzielone są przeponami umieszczonymi w odstępach 1m od siebie zapewniając maksymalne wymiary wewnętrzne sekcji 2m x 1m. Kiedy nurt wody jest szybki, można umieścić dodatkowe przepony wewnętrzne dla zmniejszenia wymiarów sekcji wewnętrznych i zapobieżeniu przesuwania się kamienia wewnątrz materaca. Zasadniczą kwestią jest właściwe ułożenie kamienia i ograniczenie pustych przestrzeni dla zmniejszenia możliwości potencjalnego ruchu kamienia wewnątrz materaca.

Materace są produkowane z cieńszego drutu przez co uzyskuje się lepszą elastyczność. Stosowane są jako zabezpieczenie konstrukcji gabionowej przed podmywaniem i erozją oraz stosowane są jako wyścielenie kanałów ściekowych, rzek i przepustów.
  materace_gabionowe4.jpg materace_gabionowe2.jpg materace_gabionowe3.jpg

TABELA: Nominalne wymiary standardowych materacy gabionowych.
Zestawienie odnosi się do standardowych rozmiarów, wymiary niestandardowe dostępne są jako wielokrotność rozmiaru oczka.
materace_gabionowe-tabela.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 GABIONY - GALERIA REALIZACJI
Modny trend. Konstrukcje z siatki i kamienia tworzą mocne ogrodzenie, mogą stabilizować i kształtować teren. Ascetyczne piękno.